b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_OE5O6A0.jpg

Projekt „Instalacja odnawialnych źródeł energii w Gminie Kolno” decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego został zakwalifikowany do dofinansowania. Dzięki pozyskanym ponad 781 tys. zł w gospodarstwach mieszkańców naszej gminy zamontowanych zostanie 38 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby ciepłej wody użytkowej i 46 instalacji fotowoltaicznych na potrzeby energii elektrycznej. – To pierwsze tego typu proekologiczne działanie związane z energią odnawialną, które będziemy realizować w naszej gminie – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Złożyliśmy również wniosek na montaż kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej, czekamy na rozstrzygnięcie.

Celem głównym przedsięwzięcia jest skuteczniejsze i bardziej wszechstronne wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii w bilansie energetycznym Gminy Kolno dla potrzeb ochrony środowiska naturalnego, poprawy jakości życia oraz wytworzenia sprzyjających warunków rozwoju potencjału gospodarczego sektora turystyki i rekreacji. Dofinansowanie na projekt „Instalacja odnawialnych źródeł energii w Gminie Kolno” Gmina Kolno pozyskała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 w ramach działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródeł energii. Wartość projektu to 1 415 876,60 zł, koszty kwalifikowane to 1 202 812,88 zł, a dofinansowanie wynosi 781 828,33 zł. Zadanie będzie realizowane w 2018 r.

Xródło obrazka: freepik.com