b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_borkowoszkola.jpg

Rozpoczął się remont budynku Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. – Własnymi siłami w kilku etapach zrealizujemy istotne zadanie polegające na dociepleniu budynku szkoły w Borkowie – informuje wójt Józef Wiśniewski.

Na początek pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Kolno i pracownik administracyjny SP w Borkowie rozbierają chodnik przy frontowej ścianie budynku, by rozkuć stary taras. Po usunięciu tarasu i odkryciu fundamentów ściany szkoły założona zostanie opaska. Po ułożeniu nowego tarasu rozpoczną się prace związane z dociepleniem budynku warstwą styropianu i pomalowaniem zewnętrznej elewacji frontowej ściany szkoły. To będzie pierwszy etap prac nad ociepleniem i zmianą elewacji na całym szkolnym budynku.