b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_8820.jpg

O kolejnej drogowej inwestycji rozmawiali dziś (13 lipca) Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno i Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno z wykonawcą. Tym razem przebudowana zostanie droga wewnętrzna w Koźle.

– To zadanie w 60 procentach dofinansowane zostanie ze środków, które pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - mówi wójt Józef Wiśniewski. – W tym samym naborze dofinansowanie otrzymaliśmy też na drogę w miejscowości Kiełcze – Kopki, a już składamy kolejne wnioski na drogowe inwestycje w naszej gminie.

Umowę na wykonanie zadania wójt Józef Wiśniewski i pani Halina Boryszewska Skarbnik Gminy Kolno podpisali  z Robertem Krasińskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą ROB-BUD Robert Krasiński.

Na nieco ponad półkilometrowym odcinku tej drogi przeprowadzone zostaną następujące prace:

-        wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej kruszywa 0-31,5 C50/30

-        wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej grubości 8cm,

-        wykonanie zjazdów na posesje z mieszanki niezwiązanej kruszywa 0-31,5 C50/30

-        wykonanie poboczy z pospółki,

-        wykonanie oznakowania drogi

Zgodnie z umową droga ma zostać przebudowana do 13 grudnia 2023r

Koszt realizacji zadania to 547 916,73 zł brutto, wysokość dofinansowania pozyskanego przez Gminę Kolno to 315 960,00 zł.