b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_rajd23.jpg

9 lipca 2023 r. w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego odbył się  „PIKNIK - ZDROWO i AKTYWNIE” zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czerwonem i Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem.

Imprezę rozpoczął XIII Rajd Rowerowy, którego 14-kilometrowa trasa zaczynała się i kończyła pod biblioteką w Czerwonem, a  wiodła przez Kozioł, Wincentę i Bialiki. Peleton prowadził wóz strażacki OSP Czerwone a serwis rowerowy zapewnił właściciel sklepu Farmer w Kolnie. Po powrocie na małych i dużych uczestników rajdu czekało wiele atrakcji, coś dla ciała i dla ducha. Koło Gospodyń Wiejskich w Czerwonem serwowało kiełbaski z grilla, napoje i ciasta, zaś zaproszone Koło Gospodyń Wiejskich w Bialikach częstowało świeżym popcornem i watą cukrową. Stoisko zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem oferowało gry i zabawy literackie oraz malowanie twarzy. Młodsi i starsi chętnie korzystali z szaleństwa na dmuchanej zjeżdżalni wystawionej przez Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle. Strażacy OSP w Czerwonem przygotowali zabawy z wodą, przy których można było się ochłodzić w ten upalny dzień.

W organizację pikniku włączyli się Centrum Kultury Gminy Kolno, OSP w Czerwonem, sołtys miejscowości Czerwone. Za wsparcie finansowe dziękujemy sponsorom: Wójtowi Gminy Kolno – Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Kolnie, Zbigniewowi Filipkowskiemu, Sołtysowi i Radnym miejscowości Czerwone – Grzegorzowi Okurowskiemu i Tadeuszowi Połomskiemu. Podziękowania kierujemy w stronę  Sylwestra Nicewicza za oprawę fotograficzną wydarzenia, Kamili Gryko za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa przy zjeżdżalni, Krzysztofowi Długozimie i Bernardowi Ferencowi za obsługę grilla.

Dofinansowanie na organizację zadania publicznego „Piknik – Zdrowo i Aktywnie” otrzymaliśmy z samorządu województwa podlaskiego w ramach otwartego konkursu ofert „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczestnikom pikniku.

materiał organizatora

Zdjęcia https://www.facebook.com/GBPCZERWONE