b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_7745.jpg

Ważna sesja Rady Gminy Kolno odbyła się w 23 czerwca. Radni zebrali się, aby podjąć decyzje dotyczące m.in. udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium Wójtowi Gminy Kolno za wykonanie budżetu gminy w 2022 roku. Obie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

– Jeszcze raz serdecznie dziękuję Radzie Gminy Kolno za zaufanie i poparcie i jak co roku, tak i dziś podkreślam, że przyjmuję to jako wyraz uznania dla naszych wspólnych wysiłków i  działań, a gratulacje przekazuję tym wszystkim, którzy nieustannie i z ogromną determinacją pracują z nami nad rozwojem Gminy Kolno  – mówi Józef Bogdan wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

Sesja rozpoczęła się o godz. 14.00 w sali obrad w Czerwonem. Przewodniczący Rady Gminy Kolno rozpoczął spotkanie od powitania i przedstawienia porządku obrad w którym znalazło się aż 20 punktów w tym m.in. podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kolno na lata 2023 – 2032, w sprawie zmian w budżecie Gminy Kolno na 2023 rok, w sprawie zaliczenia drogi w miejscowości Niksowizna do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu czy w sprawie przyjęcia Programu gospodarki wodno – ściekowej Gminy Kolno.

Jednym z istotnych punktów obrad było rozpatrzenie raportu o stanie Gminy Kolno za 2022 rok, w tym przedstawienie raportu przez Adama Masłowskiego Sekretarza Gminy,  debata nad raportem oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Wójta Gminy Kolno. Radni podjęli tę uchwałę jednogłośnie.

Następnie Radni podjęli uchwałę w sprawie  zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2022 r. i przyjęli sprawozdanie Wójta Gminy Kolno z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2023.

Zanim Radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Kolno z tytułu wykonania budżetu gminy za 2022 r. Wójt Józef Bogdan Wiśniewski omówił główne inwestycje i projekty zrealizowane w minionym okresie, takie jak modernizacja infrastruktury drogowej, wodno – kanalizacyjnej, inwestycje w oświatę i bezpieczeństwo czy zadania z funduszu sołeckiego.  Przedstawił także aktualną sytuację finansową gminy oraz perspektywy na przyszłość.

Na zakończenie prezentacji multimedialnej  Wójt podziękował wielu zaangażowanym osobom za osiągnięcia z minionego roku.

- To co osiągnęliśmy w minionym roku nie byłoby możliwe bez zaangażowania bardzo wielu osób, bez kompetencji, wiedzy i niesamowitej determinacji moich współpracowników z Urzędu Gminy Kolno, z jednostek podległych, za co wam naprawdę koleżanki i koledzy bardzo serdecznie dziękuję – mówił Józef Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Bardzo dziękuję również Radzie Gminy Kolno, która ma bardzo mądre podejście do rozwoju gminy. Doceniam też zaangażowanie sołtysów, i dziękuję za to z jaką troską, odpowiedzialnie i mądrze wykorzystujecie środki z funduszu sołeckiego.

Następnie radnym przedstawiono pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym przez Wójta Gminy Kolno sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2022 r, pozytywną opinię Komisji Rewizyjnej o wykonaniu budżetu gminy w 2022 roku i wniosek komisji w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy z tego tytułu oraz opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy Kolno wniosku o udzielenie Wójtowi absolutorium  za 2022 rok. Po zapoznaniu się z materiałami Radni jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium.

Po zakończeniu głosowania Przewodniczący Rady Gminy Kolno wyraził swoje uznanie dla licznych danych i informacji przedstawionych podczas sesji, zwracając uwagę na pracę Pani Skarbnik. Docenił wysiłek zespołowy i gratulował Wójtowi i jego współpracownikom realizacji projektów oraz dbałości o to, aby pieniądze trafiały tam, gdzie są potrzebne.

- To jest wynik pracy zespołowej i tego panu gratuluję – mówił Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno . – Radzie Gminy Kolno dziękuję za jednomyślność po raz kolejny.

Wraz z gratulacjami Wójt Gminy Kolno otrzymał od Przewodniczącego Rady Gminy, pani  Haliny Boryszewskiej Skarbnik Gminy i Sekretarza Adama Masłowskiego bukiet kwiatów.

Bukiet kwiatów i gratulacje Wójt otrzymał również od przedstawicieli oświaty: Bożeny Duda Dyrektor SP w Janowie, Jadwigi Filipkowskiej Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lachowie i Bogumiły Mikuckiej Zastępcy Dyrektora Zespoły Szkolno – Przedszkolnego w Lachowie.

Relacja z sesji dostępna jest: https://kolno.posiedzenia.pl/?