b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2022_IMG_7059.jpg

Modernizacja oświetlenia drogowego i budowa oświetlenia w sześciu miejscowościach naszej gminy - to zadania do zrealizowania w ramach umowy zawartej dziś (14 czerwca ) między Gminą Kolno reprezentowaną przez Józefa Bogdana Wiśniewskiego Wójta Gminy Kolno a Pollight spółka z o.o.  reprezentowaną przez Ernesta Maria Kargol Wiceprezesa Zarządu.

– To bardzo ważny projekt, który  nie tylko poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach, ale też ma bardzo ważny w tych czasach wymiar ekologiczny i  ekonomiczny – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Nasze cele osiągniemy dzięki pieniądzom pozyskanym w II edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu  Polski Ład.

Realizacja zadania pt. „ Budowa i modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Kolno” , zgodnie z umową, przebiegnie w dwóch etapach. W pierwszym zmodernizowany zostanie system oświetlenia ulicznego czyli m.in. demontaż starych oraz zamontowanie ponad tysiąca nowych lamp typu LED, montaż 57 nowych i modernizacja 35  już istniejących szaf sterowniczo -  pomiarowych. Ta część zadania ma zostać zrealizowana do 14 grudnia 2023 r.

Drugi etap to budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Czerwone, Brzózki, Janowo, Bialiki, Gietki i Stary Gromadzyn. Ten etap zakończy się nie później niż do 14 lipca 2024r.

Wysokość dotacji pozyskanej z Polskiego Ładu na zadanie „ Budowa i modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Kolno” wyniosła 2 160 000,00 zł. Koszt realizacji zadania to ponad 3,1 mln zł.